6 SPOSOBÓW NA ODNALEZIENIE MOTYWACJI

Tegoroczny listopad zdecydowanie nie sprzyja mojemu poczuciu własnej wartości. Brak słońca i niskie temperatury sprawiają, że najchętniej przespałabym zimę. Niestety wpływa to również na moją aktywność blogową i nie tylko. Za wszelką cenę staram się jednak odnaleźć motywację do działania. Poznaj moje sposoby.

Kiedy zaczęłam pisać bloga, cała rodzina bardzo mnie dopingowała. Czytali, komentowali, wtrącali swoje trzy grosze. Chcę wierzyć, że to jednak dlatego, że im się tak podobało, a nie po to by mnie mieć stale na oku… Ale czy to można mieć pewność? 😉

PO CHOLERĘ MI TO BYŁO?

pisanie bloga
Ostatnio jednak – kiedy poświęcam temu zajęciu nieco więcej czasu – spotykam się z bardzo różnymi komentarzami.

Po co to w ogóle robisz? Przecież nic z tego pisania nie masz? Siedzisz tylko i siedzisz w necie. Tracisz czas. Czy takie blogowanie to coś ci w ogóle daje? Za dużo piszesz. Pieniędzy to z pisania nie będzie…

I jak to zazwyczaj z takimi opiniami bywa: kiedy się je słyszy od jednej osoby, człowiek puszcza komentarz mimo uszu. Potem jednak dźwięczy on coraz bardziej w głowie. Aż w końcu zaczyna dzwonić niczym syrena alarmowa, zwątpienie narasta, a leniwy diabeł zaciera ręce siedząc na karku.

 

MIEWAM CHWILE ZWĄTPIENIA

wątpliwości
Tak, jest to prawda – miewam chwile zwątpienia. Kto ich nie ma? Może rzeczywiście tracę czas? Po co mi to całe bajkopisarstwo? Co z tego, że lubię pisać? Jakie znaczenie ma fakt, że pisanie mnie odstresowuje? Że jest wspaniałym katalizatorem i nie raz, ani nie dwa uchroniło mnie przed zbluzganiem wielu osób…

 

To tylko garść powodów. A jest ich naprawdę cała masa. Słowa układają się w mojej głowie jak spaghetti na talerzu. Zaplątane, proste, miękkie, lekko aldente i te całkiem rozgotowane. Tworzą w mojej głowie całe ścieżki tekstów, których tylko niewielka część znajduje swe ujście.

 

Ale czekajcie… kiedyś je spiszę. Dopiero będzie się działo 😉

 

JAK ODNALEŹĆ MOTYWACJĘ W SOBIE

jak znalezc motywacje
Kiedy już te obce słowa we mnie okrzepną i mogę je nareszcie z siebie strząsnąć i pójść do przodu, przychodzi mi do głowy myśl: przecież robię to, co lubię. I to jest mój największy motor napędowy.

 

Jak zatem na powrót odnaleźć motywację?

 

#1 RÓB TO, CO LUBISZ
Tego punktu nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć 😉 Jeśli sie uwielbia to, co się robi – to tak jakby się w ogóle nie pracowało. Człowiek na skrzydłach uniesienia tworzy i zapomina o bożym świecie. Nie ważne, czy lepi pierogi, czy tworzy Kaplicę Sykstyńską.
 
#2 ZNAJDŹ INSPIRACJĘ
Kiedy zaczynam wątpić, czy moja działalność ma jakiś sens, szukam inspiracji. Przeglądam internety, czytam książki, prasę branżową, zaglądam na znajome blogi i już wiem, że chcę więcej i więcej! Chcę pisać dobre teksty. Chcę wiedzieć, jak je wypromować. Chcę, by ludzie te wypociny czytali!

 

#3 SZUKAJ OSÓB O PODOBNYCH CELACH
Motywujcie się nawzajem. Jeśli jednej osobie opadają skrzydełka, druga ciągnie ją w górę, pokazuje nowe ścieżki, wspiera i pozwala się wypłakać na ramieniu(choćby wirtualnym).
Chcesz wiedzieć, kto mnie najbardziej motywuje i wspiera? Zajrzyj tutaj :))

 

#4 METODA MAŁYCH KROCZKÓW
To jest najlepsza metoda, jeśli dopada nas zwątpienie. Rzucając się od razu na głębokie morze, jedyne co osiągniemy to solidne zachłyśnięcie. Dlatego lepiej jest wyznaczać sobie małe, realne i mierzalne cele. Od nich to już prosta droga do sukcesu 🙂

 

#5 PLANUJ
Podobno warto jest mieć plan, którego będziemy się trzymać i stopniowo go realizować. A dlaczego podobno? O tym już niedługo 😉 Niemniej, prawdą jest, że planowanie sporo ułatwia i pozwala trzymać się wyznaczonej ścieżki. Pomimo przeszkadzaczy.
 
#6 NIE MYLI SIĘ TEN, KTO NIC NIE ROBI
Nie bój się porażek. Popełniaj błędy i ucz się na nich. Może w to dziś nie wierzysz, ale wpadki zdarzają się każdemu. I dobrze! Pozwalają nam spojrzeć trzeźwym okiem na okoliczności, zweryfikować założenia, wyciągnąć wnioski i działać dalej.

 

Błędy i potknięcia są dobre, naprawdę. Dzięki nim uczymy się i stajemy lepsi.Czasem warto zrobić krok do tyłu, by móc ruszyć pełną parą do przodu!

 

A jakie są Twoje sposoby na chwile zwątpienia? Może i Ty będziesz moim motywatorem 🙂

Karolina

Pani Matka. Żona. Pracownik na Zakładzie. Z trudem ogarniam i tak niełatwą rzeczywistość, mając na pokładzie dwa Potworne Potwory, dwa jeszcze bardziej Potworne Koteły i na dodatek Patyczaka. Mąż bywa również, a jakże... z doskoku.

13 myśli na temat “6 SPOSOBÓW NA ODNALEZIENIE MOTYWACJI

 • 25 listopada 2016 o 21:15
  Permalink

  Każdy z nas ma czasem chwilę demotywacji, braku weny i ogólnego nastawienia na nie. Sama znam wiele blogerek, które zapowiadały,że odchodzą, a po jakimś czasie wracały. Każdy chyba musi przez to przejść i to pewnie nie raz i nie dwa 😉

  Odpowiedz
  • 26 listopada 2016 o 20:53
   Permalink

   Odejść bym chyba nie potrafiła. Prędzej zamknęłabym bloga i założyła nowego. Uwielbiam pisać.

   Odpowiedz
 • 25 listopada 2016 o 22:21
  Permalink

  Na mnie również tegoroczny listopad nie wpłynął zbyt dobrze. Pogoda zrobiła swoje i niestety często brakowało mi motywacji i siły do działania. Teraz jednak czekają mnie ogromne zmiany, więc najwyższa pora, aby zebrać siły i zacząć działać.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2016 o 20:23
  Permalink

  Ja wyznaczam sobie zawsze cel, cel do którego dążę. Gdy opuszcza mnie motywacja przypominam sobie dlaczego chce to osiągnąć, dlaczego jest to dla mnie ważne. Często motywacja przy długoterminowych zadaniach nas niestety potrafi opuszczać. CEL!!!!

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2016 o 21:41
  Permalink

  Tak, jak napisałaś najlepsza motywacja powinna wypływać z nas samych.

  Odpowiedz
 • 28 listopada 2016 o 21:37
  Permalink

  zgadzam się. Ale czasami trzeba pozwolić sobie na chwilę lenistwa, na odwyk blogowy, na wakacje 🙂 Potem pomysły „rodzą” się bardzo szybko 🙂

  Odpowiedz
 • 28 listopada 2016 o 22:28
  Permalink

  Mam tak samo z jesienno – zimową motywacją. Znika wraz ze słonecznymi i ciepłymi dniami. Od siebie wysyłam numer 3 – nie poddawaj się, bo bardzo miło się Ciebie czyta! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up