Książkowe zauroczenia 33/52 [Szajba na peronie 5.]

Kto czytał Godzinę pąsowej róży Marii Krueger czy Przeklętą barierę  Joanny Chmielewskiej i polubił mu się motyw przeniesienia w czasie, temu powinna spodobać się kolejna książka Marty Obuch Szajba na peronie 5.

Tym razem do przeniesienia z czasów współczesnych do dwudziestolecia międzywojennego posłużył peron 5 na katowickim dworcu PKP. Przeniesienie nastąpiło nagle i było bardzo życzeniowe. Starczyło napić się wina i powiedzieć chciałabym/chciałbym  😉  Tyle tylko, że podczas przeniesienia coś poszło nie tak i koligacje rozmaite podległy przemieszaniu – i to jest chyba najzabawniejszy element tej pozycji.

Ja powoli zaczynam się przyzwyczajać do sinusoidalnego poziomu książek Marty Obuch – a może nawet nie poziomu tylko tego, czy dana pozycja podoba mi się mniej czy bardziej. Po przeczytaniu Diabelskiej ewolucji byłam rozczarowana. Jednak kolejne dwie książki Miłość, szkielet i spaghetti oraz Łopatą do serca wywarły na mnie dużo lepsze wrażenie i skłonna jestem zaryzykować stwierdzenie, że się przy nich uśmiałam.

Źródło: lubimyczytac.plTym razem znów spadek – nie wiem, czy to wynik przemieszania czasów (raczej nie, wspomniana Przeklęta bariera podobała mi się bardzo), czy może akcji rozwijanej nieco chaotycznie i na siłę? Dość powiedzieć, że mimo całkiem zgrabnie skleconej fabuły Szajba na peronie 5.  ciągnęła mi się jak flaki z olejem.

Dodatkowo rozczarowało mnie zakończenie – niby pozostawia otwartą furtkę do napisania kolejnej części, ale nie spodziewam się tego. Głównie dlatego, że autorka nie tworzyła do tej pory serii książek (żaden argument w sumie 😉 ). Niemniej – nie wiem, o czym by ta kolejna część miała być? Ale być może (mam nadzieję) się mylę.

Karolina

Pani Matka. Żona. Pracownik na Zakładzie. Z trudem ogarniam i tak niełatwą rzeczywistość, mając na pokładzie dwa Potworne Potwory, dwa jeszcze bardziej Potworne Koteły i na dodatek Patyczaka. Mąż bywa również, a jakże... z doskoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up