MINĘŁO 5 TYGODNI I JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAK SAMO

Wiem, wiem, spamuję, gdzie się da. Zasypuję tysiącami wiadomości, zdjęć, tekstów. Instagram, facebook, mail – jeszcze trochę i z lodówki zacznie wyłazić. Kto? Nela, Nelunia, Nelissima. Każda matka wie, jak to jest – ma się nowego członka rodziny, to się nim człowiek chwali na prawo i lewo. Do porzygu. Ale.. odkąd jest z nami minęło 5 tygodni i już nigdy nic nie będzie tak samo.

Przywiozłam to mikre stworzenie ze Śląska. Pokonałam ponad 600 km w strugach ulewnego deszczu, gdzie woda zalewała szyby samochodu tak, iż nie było nic widać. Tylko po to, by mieć tego jednego jedynego – pseudobordera.
szczeniak border collie
W drodze powrotnej zrzygała mi się w samochodzie kilka razy, dobitnie pokazując, kto tu rządzi i że wcale nie będzie tak, jak sobie to wymyśliłam. I po części miała rację 😉 Zawładnęła naszymi sercami w moment (Mężowemu zajęło trochę dłużej, ale ostatecznie też się poddał).

JAK PIES Z KOTEM

czy szczeniak dogada się z kotem
Swoje rządy rozpoczęła od pokazania kotom, gdzie ich miejsce. Kota Starsza zdezerterowała pierwotnie na balkon, a po banie na wychodzenie okopała się w sypialni, z trudem ignorując obecność psa.
pies z kotem
Kota Młodsza ma najwyraźniej mniej instynktu samozachowawczego, bo co i rusz wchodzi psu w drogę. Jest to trudna miłość, ale widać, że kwitnie. Po przyjściu do domu pies wpada w czułe objęcia kota, by potem wozić się na nim z zębami uczepionymi kociego karku. Nie przeszkadza im to jednak w jedzeniu z jednej miski, więc chyba nie jest tak źle 😉

TA KANAPA NALEŻY DO CZŁOWIEKA!

border collie na kanapie
Do tej pory kanapę okupowały koty. Mąż już przebolał kilka rys od kocich pazurów i udaje, że towarzystwa rozłożonego pokotem nie widzi.
Z psem rzecz się ma nieco inaczej. Wchodzi on bowiem na tapczan po to, by człowieka oblizać, poobgryzać, naszczekać na niego i generalnie wciskać się w każdą, najmniejszą nawet dziurę.
pies na kanapie
Koronnym argumentem na nieużytkowanie przez niego kanapy jest to, że pies wychodzi na dwór. I włazi w przeróżne dziwne miejsca. I w ogóle. Jak to pies na kanapie? A gdzie będą siedzieli goście?
Pies protesty Męża ma w głębokim poważaniu i wyrzucany drzwiami, włazi oknem. Albo wykorzystuje każdy moment nieuwagi, by postawić na swoim. Idzie mu to coraz sprawniej, muszę przyznać.

JAK ROMANTYCZNY SPACER TO TYLKO W ŚRODKU NOCY

spacer z psem
Z dnia na dzien z rodziny kanapowo-telewizyjnej staliśmy się bardzo aktywną rodziną. Wiadomo – szczeniak w domu to albo zasikana podłoga/mata/dywany albo spacery co godzinę-dwie. Generalnie nic przeciwko spacerom nie mam, pogoda póki co sprzyja – mogę chodzić.
 
Ale na litość boską – ZA DNIA! Tymczasem pies, jak rasowe niemowlę, nie rozróżnia dnia ni nocy, ładuje bateryjki w kilka sekund i domaga się wyjścia głośnym szczekaniem (!!!) o drugiej w nocy na ten przykład.
na spacer w środku nocy
Mam cichą teorię, że to przez to iż nie śpi ze mną w łóżku i zwyczajnie brak mu ciepełka mamusi. Kto z Was chciałby bowiem spać na zimnym, psim posłaniu? Jak do wyboru ma spanie u mojego boku… No właśnie…
Jest jedno ale – obecnie sypiają ze mną już koty i obawiam się, że obecność psa, mimo łóżka 200×220 cm, mogłaby sprawić, że zrobiłoby nam się w sypialni lekkie zoo. Połączone z dworcem, metrem i torem wyścigowym w jednym…
To wolę się już o tej drugiej w nocy przelecieć się po osiedlu.. dla zdrowotności.

POKAŻ KOTKU, CO MASZ NA TALERZU

co ile je szczeniak
Każdy kto ma psa wie, że jedzenie przy tych zwierzętach sprawia, że coraz lepiej opanowują sztukę żebrania. Od patrzenia w oczy, zaglądania w talerz, kręcenia się w tę i z powrotem i „namawiania” właściciela do podzielenia się strawą.
Nelissima poszła w swych aktorskich zapędach dalej. Ten niespełna trzymiesięczny szczeniak pod pretekstem chce mi się siku zaczął wiercić się nieprzeciętnie po mieszkaniu, biegając z kąta w kąt (niechybny znak, że trzeba dupę w trok zebrać i ze zwierzęciem wyjść).
Chwilę po tym jak podniosłam cztery litery i udałam się do przedpokoju założyć buty, ta mała franca zawróciła z wizgiem, wskoczyła na tapczan i ze zwinnością kota (musiała zostać przeszkolona!!!) zwinęła z talerza kanapkę z pomidorem.
Taaaak… tak sobie teraz myślę, że w naszym życiu już chyba nigdy nic nie będzie takie samo, a spokój odzyskamy gdzieś w okolicach emerytury. Albo i nie 😉

Karolina

Pani Matka. Żona. Pracownik na Zakładzie. Z trudem ogarniam i tak niełatwą rzeczywistość, mając na pokładzie dwa Potworne Potwory, dwa jeszcze bardziej Potworne Koteły i na dodatek Patyczaka. Mąż bywa również, a jakże... z doskoku.

11 myśli na temat “MINĘŁO 5 TYGODNI I JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAK SAMO

 • 23 września 2016 o 18:26
  Permalink

  Koty z pieskiem zapewne zawarły pakt, one nauczą ją zwinności i sprytu, a ona w zamian będzie patrzyła na koty bardziej pobłażliwie. Jeśli już na takim etapie zawiązują się takie wymiany, to jeszcze ciekawiej będziecie mieli w przyszłości. A i takie pytanko, piesek nie zjada wam mebli? Już niejednokrotnie słyszałem, że szczeniakom bardzo smakuje wyposażenie mieszkań.

  Odpowiedz
  • 23 września 2016 o 18:33
   Permalink

   Jakiś pakt został zawarty na pewno – za szybko się dogadały 😉 Co do zjadania mebli, to jedyne co do tej pory przeżuła, to kawałek kociego drapaka (trzeba było widzieć miny kotów 😉 ) i jedną ładowarkę do telefonu. Poza tym mści się raczej na swoich zabawkach i naszych rękach 😉

   Odpowiedz
 • 24 września 2016 o 19:57
  Permalink

  Nic dziwnego, że taka mała istotka poświęca całą Twoją uwagę. My jak przygarnęliśmy naszego Bruna (mimo, że miał jako szczeniak wtedy już prawie 10 kilo i nie może się równać z Twoją Nelą) też świat stanął na głowie. I nic już nie będzie takie samo. Ale to dobrze, bo nie oddalibyśmy go za żadne skarby. Odkąd przekroczył próg domu stał się członkiem rodziny 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up