Reproduktor

Pęd Potwora Mniejszego do posiadania rodzeństwa młodszego od siebie jest ogromny. Dodatkowo potęgowany pojawiającymi się tu i ówdzie w rodzinie i u znajomych nowymi dziećmi.

Potworek nie ustaje w staraniach, by namówić nas na kolejne rozwrzeszczane, roszczeniowe i dezorganizujące życię słodkie maleństwo. Jest przy tym niezwykle upierdliwy i łapie się każdej okazji, by o temat zahaczyć. Chociaż jedną nogą, półsłowem, małym gestem.

Oglądając wczoraj nowe fotki kuzyna, stanął przede mną w postawie iście roszczeniowej. Założył ręce na piersi, pochylił łeb niczym szarżujący byk, zatrzepotał rzęsami niemal zahaczając o moje ramię i strzelił z bazuki:

– No to kiedy wreszcie zrobimy sobie dzidziusia???!!!

Bujający się jak małpa na górnej poręczy piętrowego łóżka Potwór Starszy prawie stracił równowagę. Poturlał się ze śmiechu i zawołał:

– Dzidziusia to sobie może mama z tatą zrobić, ty raczej nie dasz rady!

– Dlaczego? – zapytał buntowniczo Potworek.

– Za mały jesteś, tiruriruu… – Potwór najwyraźniej był w nastroju rozrywkowym, bo łóżko ponownie zatrzęsło się od małpich wybryków.

– OKEY – warknął Potworek, wbił we mnie spojrzenie i wiercił dalej – To kiedy zdobicie tego dzidziusia??!?

– Yyyyy, ale my już mamy dwa dzidziusie przecież – usiłowałam grać na zwłokę.

– MY NIE JES-TEŚ-MY DZI-DZIU-SIE!!! – wyskandował Potworek. – KIEDY???

Jako że zasadniczo nie mam nic przeciwko, postanowiłam zrzucić odpowiedzialność za udzielenie wyczerpującej odpowiedzi Synu Młodszemu Mężowi. Niech się tłumaczy.

– Zapytaj taty… – rzuciłam tak niewinnie jak złośliwie.

– To podaj mi telefon – prezesowskim tonem zarządził Syn i wyciągnął rękę.

Ups. Chyba Mąż w tym tygodniu nas nie odwiedzi…

Karolina

Pani Matka. Żona. Pracownik na Zakładzie. Z trudem ogarniam i tak niełatwą rzeczywistość, mając na pokładzie dwa Potworne Potwory, dwa jeszcze bardziej Potworne Koteły i na dodatek Patyczaka. Mąż bywa również, a jakże... z doskoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up