ŚWIATEM RZĄDZĄ KOBIETY. A KOBIETAMI…?

Co do pierwszego zdania to chyba nikt nie ma wątpliwości? Pod warunkiem, że nie jest wojującym o wolność mężczyzną 😉 Światem rządzą kobiety. Serio serio. Siła jest kobietą. Kopernik była kobietą. I Curie-Skłodowska też!

Tak się jakoś złożyło w języku polskim, że w większości przypadków rzeczowniki rodzaju żeńskiego mają magiczną końcówkę „a” (siła, kobieta, diablica). Ewentualnie „i” – bogini, mistrzyni, morderczyni. W zdecydowanej jednak większości, jest to ta pierwsza (!!) litera alfabetu. GramatykA spłatała jednocześnie panom figla –  najpotężniejszy z potężnych, pan i władcA – mężczyznA również ma końcówkę żeńską (bez skojarzeń bardzo proszę :P).

NA IMIĘ JEJ BYŁO – TAJEMNICAtajemnicze kobiety

Kobieta jest istotą bardzo złożoną, podobno. Mało który facet jest w stanie ją zrozumieć. Podobno myśli ona w dość pokrętny sposób. A jej zachowaniem kieruje często niezbadana logika. Stereotypy? Bardzo prawdopodobne. Ileż to kobiet ma w sobie więcej pierwiastka męskiego niż niejeden facet 😉 Do tego kobieta żyje według pewnego tajemnego – zwłaszcza dla niektórych – cyklu*, wyznaczanego przez fazy Księżyca. Można zatem założyć, że jest istotą boską, nieprawdaż?

A skoro już jest tak pełna tajemnic i niedopowiedzeń, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że ma w sobie określoną magię. Jest na przykład w stanie zawrócić w głowie niejednemu facetowi li i jedynie spojrzeniem. Albo gestem. Czasem nawet nie musi robić nic. Czyste czary.

Albo potrafi zrobić awanturę z niczego. Ot tak. Bo przyszedł. Bo zadzwonił. Albo właśnie nie. Bo jest. Bo go nie ma. Bo chciałby być. Albo nie. Magia!

O tak, często gęsto kobiety naprawdę rządzą światem. No, chyba że mają nad sobą jakiegoś prezesa. Wtedy robią co najwyżej za marionetki. Ale przynajmniej w doborowym towarzystwie.

ODWIECZNA SIŁA NATURYczekolada

Skoro zatem światem rządzą kobiety, to kto rządzi kobietami? Faceci? Słyszę ten gromki śmiech drogie Panie ;). Jeszcze się taki nie urodził, co by dał babie radę. Nie mówię tu o patologii i damskich bokserach, tylko normalnych, dość przyzwoitych przedstawicielach gatunku męskiego.

Kobiecie może bowiem dać radę tylko inna kobieta. Najpotężniejsza, najsilniejsza, mająca wpływ na wiele rzeczy na tym świecie – Matka Natura. Złośliwi sprowadzą ją do roli hormonów i PMSa. Jak zwał, tak zwał. Wiadomo o co chodzi.

Wyobraź sobie bowiem ten jeden dzień w miesiącu, kiedy doprowadzasz do szału sama siebie. Kiedy osoba oddychająca tym samym powietrzem jest śmiertelnym wrogiem. A ty stajesz do walki o (prze)życie. I czekoladę. W dużej ilości. Całe morze czekolady. Ewentualnie zagryzionej ogórkiem kiszonym 😉

Nie wierzysz w siłę PMSów? Ja wierzę. Niestety. I wcale nie jest mi z nimi dobrze, choć usiłujemy się dogadać od wielu już lat. Czy jest coś gorszego? A i owszem. Hormony ciążowe. Te to dopiero potrafią walić na dekielek. Człowiek siada przed tv, ogląda reklamę pampersów i ryczy jak bóbr. Albo dzwoni do sąsiada w środku nocy, ponieważ usłyszał, jak spuszcza wodę w kiblu. I spać nie daje złośliwie.

Taaaak. Matka Natura ma potężną moc. Potrafi zamienić łagodną i spokojną istotę w bestię nie do poznania. A najgroźniejszej tygrysicy stępić pazury. Wierzysz w jej moc?

Ps. Swoją drogą, to naprawdę nie może być przypadek, że rzeczowniki rodzaju żeńskiego kończą się na pierwszą literę alfabetu, nie sądzisz?

* Dziękuję Izie z Kobiecej Strony Mamy za to określenie 🙂 Bardzo mi się spodobało!

Karolina

Pani Matka. Żona. Pracownik na Zakładzie. Z trudem ogarniam i tak niełatwą rzeczywistość, mając na pokładzie dwa Potworne Potwory, dwa jeszcze bardziej Potworne Koteły i na dodatek Patyczaka. Mąż bywa również, a jakże... z doskoku.

68 myśli na temat “ŚWIATEM RZĄDZĄ KOBIETY. A KOBIETAMI…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up